ŞİLE

ŞİLE
İstanbul’un en iyi tatil ve kamp alanlarındandır. Kamp yapmayı seviyorsanız tam size göre olan bir mekan. Sırtlayın çadırınızı ve dalga sesinde uyuma ve uyanma zevkine ulaşın. Masmavi gökyüzü altında uyanmak kadar güzel an düşünemiyorum. Bir karar verin ve tarih seçin sonra kendinizi huzurun kollarına bırakın. Gece sabaha kadar deniz sesiyle mest olup ateş başında sohbet ne kadar muntazam olabilir. Her mevsim kamp yapmak mümkün olduğu gibi şu aralarda tam kamp yapma zamanıdır. Bir karavan ve çok iyi geçecek 1-2 gün. Tabi ki be gelenekçiyim derseniz çadırınızı sırtlanın ve doğaya kucak açın. Araba kalabalığı istemiyorsanız son derece konforlu ve rahat araç tercihleri mümkündür. Ulaşımın en rahat ve konforlu hali olan Vito araçlar ile çadırınızı ve ihtiyaçlarınızı yanınıza alın ve sizleri dilediğiniz alana bırakırlar. Böylece hem rahat bir yolculuk yapar hem de sorunsuz bir kamp yaparsınız. Dönüşünüzden sadece  birkaç saat öncesinden rezervasyon oluşturmanız ve siz toparlanana kadar aracınızın ayağınıza geldiğini göreceksiniz.

ŞİLE VE ÖZELLİKLERİ
Şile kuzeydeki İstanbul olarak adlandırılır. Karadeniz’e kıyı olan semt su sporlarına çok elverişlidir. 60 km uzunluğundaki sahili ile doğal plajlara sahip bir kasabadır. Marmara bölgesinde Akdeniz iklimi görülen yer yer yer Karadeniz iklimi ile çatışır. Yağışlı bir ikili olmasına rağmen oldukça sıcaktır. Turistik alanları ile de oldukça ön planda yer alır. Deniz feneri , şile kalesi ve şile evleri gibi birçok turistik güzel mekanları bulunur. Şelaleleri gezebilir, ya da göller vadisinde tur atabilirsiniz. Şile İstanbul’un kuzeyinde yer alan bir cennettir. Size yeryüzündeki cenneti gösterebilmekten zevk duyarız. Bir yanınız deniz, bir yanınız orman ne kadar nadide bir alan. Şile genellikle rüzgarlı bir havaya sahip olsa da bir kere gelen bir daha gelmek için müptezeli haline gelmektedir. Bir defa adım atarsanız büyüsü ve havası sizleri etkisi altına alacak ve sürekli gelmek için sizi kendine çekecektir. Karşı koyamayacağınız bir arzu kendinizi şilede bulmanıza sebep olacaktır.

ULAŞIM
İstanbul’da bir yere otobüsle gitmek her zaman mümkün. Bazı noktalardan bazı noktalara birden fazla alternatif varken bazı noktalara da birden fazla aktarma var. Biri trafiğe girmezken biri trafiğin kendisi. Bize en iyisi Transfer Sepetimden şaşmayalım. Sadece karar verin tarih belirleyin ve sonra büyülü tatilinize doğru yola koyulun. Şehrin kalabalığı ve yorucu havasından tertemiz ve mis gibi bir dünyaya transfer olmak , düşüncesi bile bir an için rahatlatıyor insanı. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Şile yağmurlu havası ile de güneşli havası ile de oldukça keyiflidir. Otelinizin terasında yada odanızın balkonundan denize bakarak yağan yağmur eşliğinde bir kahve içmek bence bütün yorgunlukların bittiği andır. Yorgunluklarınızı ertelemeyin. Tatilinizi en çok ihtiyacınız olduğunda yapın çünkü ertelerseniz yorgunluğunuz üzeriniz hep bir el misali kalacaktır. Ruhunuzu yenilemek için sizler de vakit kaybetmeyin.

Etiketler :

Copyrights © 2021 transfersepetim.com - All Rights Reserved