YALOVA

YALOVA
Turistlerin ilgi odağı olan muhteşem bir şehir!  Birçok güzelliği sınırlarında barındıran Yalova tarihiyle göz kamaştırırken kaplıcaları ile sağlık dağıtmaktadır. Eklem ağrıları, romatizma, kemik sorunları ve deri hastalıkları gibi birçok hastalığa çözümdür. Bir sürü termal arasında tercih yapmak size kalmıştır. Tek bununla da sınırı değildir. Orman olunda sağlık yürüyüşü yapabilir, sonrasında dipsiz göle gidip güzel vakit geçirebilirsiniz. Yalova’ya gittiğinizde sizleri çok güzel eserler beklemektedir. Bunlardan biri de halkın dilinden düşmeyen yürüyen köşktür. Ormanın içinde bulunan köşk zamanında Atatürk için yapılmış fakat ağaçların dallarına zarar verdiği için dalları kesme kararı verilmiştir. Atatürk’te dalları kesmek yerine köşkü taşıma kararı almıştır, buna istinaden demir yoları evin tabanına ray döşemiş ve ev 4-5 metre ileriye taşınmıştır. Böylece hiçbir canlı ağaca zarar gelmemiş ve doğa korunmuştur.  Halkın dilinde ise yürüyen köşk olarak kalmıştır. Bu gün ise hala görkemi devam etmekte ve müze olarak halka sergilenmektedir.
YALOVA GEZİLECEK YERLERİ
Yalova dendiği zaman akla büyük Marmara depremi gelmektedir. Ölen o kadar kişinin anıtına heykel tıraş Ümit Öztürk deprem anıtı yapmıştır. Gidip görülecek çok özel bir yerdir. Bunun yanı sıra sahilleri ve plajları da oldukça temiz ve görülesi bir yerdir. Tatil planlarınıza Yalova’yı eklemeyi unutmayın. Ulaşım sıkıntısı çekmeyeceğiniz bir şehirdir. Dilerseniz deniz otobüsleri ile, dilerseniz normal otobüs ya da özel araç kullanabilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize ve kararınıza kalmıştır. Ufak bir tur bile yapabilirsiniz. Önce güzel bir termal otele yerleşebilir, termal suyla rahatlayabilirsiniz. Sahillerde güneşlenip, orman yürüyüşü yapar, oradan sonra da şelaleleri gezebilirsiniz. Yalova küçük ama içi çok geniş bir tarihtir. Denizin üstünde görünen küçük adacığın aslında büyük bir dağın sadece zirvesi olması gibi! Yeşil doğası ve birden fazla mesire alanı ile piknik yapmak isteyenlere de güzel bir imkan sunmaktadır. Tabi piknik yapmak yerine sadece şarabınızı ve kitabınızı alıp kafa dinleyebileceğinizde bir ihtimaldir. Hangisi olacağına siz karar verin. Yalova alternatifler şehridir. Siz sadece karar verin ve dışarı çıkın yapmak isteyeceğiniz her aktivite sizi dışarıda ekliyor olacaktır.
KÜÇÜK KENT YALOVA
Yüzölçümü olarak küçük olsa da oldukça fazla alternatifi ile sizleri büyük bir şehir beklemektedir.
Gelmeye karar veren herkesin ilk olarak yaptığı şey termallerde sağlık arayışıdır. Daha sonraları gezi planı yapılır. Fakat önceliğiniz neresi olursa olsun asla pişman olmayacağınız bir yolculuk olacaktır. Bu yorucu tatil esnasında sizlere konforlu bir yolculuk sizlerinde hakkıdır. Çünkü Yalova izleri içine çekerken bir hayli yoracaktır. Bu tatlı yorgunluğunuza eşlik etmesi için çok iyi bir şirket olan Transfer Sepetim sizleri sizin belirlediğiniz konumlardan alıp yine belirlediğiniz konumlara bırakmak için çalışmaktadır. Sizler tatilin tadını çıkarın bizler sadece konforunuz için sizlere eşlik edelim.

 

Etiketler :

Copyrights © 2021 transfersepetim.com - All Rights Reserved