Rize

Ülkemizin güzel yanı her bölgesi ayrı güzel olsa da Karadeniz bölgesine sahip olmak harika bir şey olsa gerek. Yeşil ile mavinin kesiştiği harika bir doğa ortamı. Mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken bir yerdir. Bölgenin en büyük yaylasına sahip olan Rize şehri ise apayrı bir güzelliktir. Yaylaya vardığınızda yüksek oksijen biraz başınızı döndürebilir. Ama bence tüm zahmetlere değecek bir manzara sizi bekliyor olacak. Yayla 1350 rakımlarda yer alır ve oldukça geniş bir araziye yayılmaktadır. Etrafında bir sürü bungalov ev bulunur. Oteller de vardır fakat romantizmin kalbi ahşap evlerde atmaktadır. Sabah uyandığınızda soba sıcaklığı ya da şömine fark etmez ve uçurum boyu ağaçlara açılan bir manzara. Her sabah uyandığımda görmek isteyebileceğim bir manzarada denilebilir. Gözünüzü maviye açıp ayaklarınıza serilen yeşil ile kendinizi pamuk gibi hissedeceksiniz sanki bulutların üzerinde gibi. Kısmen öyledir zaten. Rakım yüksekliği bakımından pencerenizden bulutları dahi görebilirsiniz. Evet hayal değil bulutların üzerinde olacaksınız. Tatilin en anlamlı hali burası olacaktır. Yani sürpriz olarak sevdiklerinize Rize tatili ayarlayabilir ve onları bulutların üzerine çıkarabilirsiniz. Mecaz olarak değil reel olarak gerçekleşecek bir sürpriz olacaktır. Rakımı bakımından bulutların üzerindedir çünkü. Sobada demlenmiş çayınızı alın ve bulutların üzerinden muhteşem yayla manzarasının tadını çıkarın. 

Merkeze 19 km uzaklıkta bulunan yayla yolun çoğu yokuştur. Tırmanmakla geçecektir. Fakat vardığınız yer size ve sevdiklerinize kendinizi aşırı iyi hissettirecektir. Zorlu bir yolculuk olsa da her anlamda buna değecektir. Yaylaya çıkan otobüsler ve taksi seçenekleri bulunur. Bir uçak bileti ya da otobüs hangisi olursa olsun her şekilde aktarma olmak zorundadır. Rize’ye indiniz şehir merkezi oradan otobüs ya da taksi ile yaylaya çıkacaksınız ya da direk otogar veya havalimanından direk yaylaya gidebilirsiniz. Aktarma olmadan gitmeniz bu şekilde mümkün değildir. Fakat Transfer sepetim sizlere her türlü ayrıcalık sunmaktadır. Sizin istediğiniz zaman dilimi ve tarihlerde Dilediğiniz konumdan alıp dilediğiniz yere bırakmakla yükümlüdürler. Siz neyi nasıl isterseniz o şekilde olmaktadır. Yapacağınız tek şey ister webden ister mobil uygulamadan girerek nerden nereye konumlarını verip rezervasyon oluşturmaktadır. Sonrasında yaslanın arkanıza ve yolculuğun tadını çıkarın. 

Her mevsim yaylanın tadı ayrı olmaktadır. İster kışın gidin ister yazın her halukar da manzaranın büyüsü sizi de etkisi altına alacaktır. En romantik anların mimari olabilir. Biraz beyaz manzara biraz kırmızı şarap daha ne olsun ki? Özel anlarınızı daha özel kılmak için var edilmiş muhteşem bir doğa harikası. Aşkınızı daha zirvede yaşamanın daha yere basan hali de denilebilir. Hem ayaklarınızı yerden kesecek hem de yere en çok bastığınız anlar sizin ruhunuza işlenecek bir hazza imza atacaktır. Bir hafta sonu kaçamağı hiç bu kadar özel olmamıştı diyeceksiniz Rize’yi gördükten sonra. Siz de Rize ye gelmek için daha ne bekliyorsunuz. Eğer salgın hastalıktan korkuyorsanız. Transfer sepetimle en özel yolculuğunuzu yapıp bungalov evlerde kalarak da en sakin tatilinizi sağlıklı şekilde yapabilirsiniz. Bir yeri özel kılmak orada kiminle olduğunuzla alakalıdır. Biz özel anlarınızı daha kaliteli ve konforlu hale getirmek için daima burada olacağız.

Etiketler :

Copyrights © 2021 transfersepetim.com - All Rights Reserved