PİERRELOTİ TEPESİ

PİERRELOTİ TEPESİ
Aşkın tepesi olarak bilinen Pierre loti tepesi İstanbul’un eyüp ilçesinde bulunmaktadır. Adını hem roman yazarı, hem de doğu bilimci olan julien Viaud’dan gelmektedir. Sık sık tepedeki kıraathaneye gitmesiyle adında katkı sağlamıştır. Belediye adını Eyüp Sultan tepesi olarak değiştirmek istemiştir. Fakat bölge halkı buna karşı çıkmış ve adı değiştirilmemiştir. Haliç’e nazır manzarası ile oldukça harika bir konuma sahiptir. Genellikle sevgili çiftlerin gidip vakit geçirdiği bir alan olsa da toplu aktivite olarak da gidilip görülebilecek bir yer olduğu kesindir. Bölge halkı kadar turistlerin de dikkatini çeken  tepe son derece muntazam bir auraya sahiptir. Gelip gören herkesi etkisi altına almasıyla müdavimi olan çoktur. Dünyanın öbür ucundan sadece burayı görmek için gelenler vardır. Sevgililere uğur getirdiği rivayet edildiği için genellikle burayı çiftler daha çok ziyaret etmektedir. Romantizmin etkisi de girince tepe tamamen bir aşk tepesine dönüşmektedir.
YAŞAYAN TARİH
Konumu açısından birçok tarihi mekanı etrafında barındıran tepe yaşayan bir tarih sayılır. Fransız yazar Julien Viaud kitabı Aziyade burada yazılmış ve Evliya çelebi Seyahatnamesinde buradan bahsetmiştir. Sadece  İdris köşkü mesiresi olarak adlandırmıştır.İsimler değişir ama mekan hep aynıdır. Etrafında birçok türbe ve mezarlık vardır. İnsanlar dua etmeye buraya çok uzaklardan gelir. Fakat yolculuğun asıl amacı Pierre Loti deki dilek kuyusudur. Özellikle çiftler yada çift olmak için yola çıkanlar soluğu bura da almaktadır. Geçmişten günümüze çok fazla gelişim ve yenilik kazandırılmıştır. Sadece bir kıraathane varken şuan etrafında otel ve kafeler mevcuttur. Halka hizmet vermek için tüm olanaklar düşünülmüştür. Yabancı ve yerli turistler için konaklama imkanı da sunmaktadır. Her olanak Pierre Loti misafirleri için düşünülmüş ve uygulanmıştır. İstanbul merkezden sadece bir otobüsle (TF2) tepeye direk ulaşım mümkündür.
AŞK TEPESİNE YOLCULUK
 İstanbul’u hiç bilmiyorsanız sizlere  güzel bir haber verebiliriz. Havalimanından alıp otelinize kadar son model araçlar ile konforlu bir yolculuk mümkün. Sadece  yapmanız gereken tek şey uçağa binmeden önce Transfer Sepetim’den buraya TIKLAYARAK rezervasyon oluşturmaktır. İstediğiniz saat ve zaman diliminde hizmet vermekteyiz. Sizler sadece bineceğiniz ve ineceğiniz konumları seçip keyifli yolculuğun tadını çıkarıyorsunuz. Aşk tepesi Pierre Lotiye gitmek için çok fazla çabaya gerek duyulmaksızın sizlerin hizmetinizdeyiz. Sizin istediğiniz yere istediğiniz zaman götürmek ve bu yolculuktan keyif almanızı sağlamak için buradayız. Hem konaklama, hem güzel bir tatil için çok uygun bir alternatif olan aşk tepesi İstanbul merkezden ulaşımı zor olmayan fakat biraz meşakkatli trafik nedeniyle can sıkıcı olan bir seçenektir. Seçeneklerinizi daha rahat ve konforlu hala getirmek için bizler varız. Siz rezervasyonunuzu yapın bizler sizi en iyi şekilde yolculuk etmenizi sağlayalım.

 

Etiketler :

Copyrights © 2021 transfersepetim.com - All Rights Reserved