İstanbul Gezisi

Ne demişti zamanında Cemal Süreya ‘yemek yemeyi bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir alakası olmalı’. Kahvaltı gerçekten de günün en önemli öğünlerinden biri. Güne iyi ve zinde başlamak için ilk öğünümüz kahvaltı. Hal böyle olunca mutfağının zenginliği ile ünlenmiş güzel ülkemiz için kahvaltı yapmak bir kültür objesi halini alıyor. Madem kahvaltı bu kadar önemli ve değerli, İstanbul’da kahvaltı kültürü nasıl işliyor bu konuya değinmek istedim. Öncelikle kriterlerimizi belirleyelim ve ona göre harekete geçelim.

Kimimiz güzel bir çekirdeğin ürünü kahve ile kahvaltısını yaparken kimimiz de çeşitlere doymadan saatlerce kahvaltı yapmaktan yana. Peki sen hangisinden yanasın ? İyi demlenmiş bir kahve, güzel bir sandviç yoksa çeşitlerini dahi bilmediğimiz kahvaltılıklar ile soframıza serpilmiş bir kahvaltı mı ? Bu sorunun cevabı sizin için hangisi ise buna karşılık veren birden fazla işletme var. Aynı ürünün farklı fiyatlara pazara sunulduğu İstanbul’da ürüne ulaşmak her zaman kolay. İşte burada asıl olay kahvaltı yapmaktan çok, iyi bir kahvaltı yapmaya dönüyor. Bu yüzden ikinci konumuz ise ‘kuymak’ mı ‘mıhlama’ mı tartışmasına girmeden; köy tereyağı ve mısır unuyla yapılan  ve sanayi ürünü malzeme ile yapılanla bir olmadığı. O zaman ilk kriterimiz lezzet ve kalite.

İkinci hatta çoğumuz için ilk sırada yer alacak kriterimiz ise manzara. Güzel bir manzaraya karşı kahvaltı yapmak bizden ziyade ruhumuzu doyuruyor. Bu açıdan da çok zengin olan İstanbul bizi gerçekten tatmin ediyor. İster boğaz manzarasına karşı ister o boğazda izlediğimiz vapurun üstünde kahvaltı yapabiliriz. Vapurda gözlerimiz kapalı İstanbul’u dinlersek, martı sesleri ve kulağımıza vuran serinlik dalgaları ile çok uzak diyarlara da gidebiliriz. ‘Ya hu altı üstü bir kahvaltı’ demeyin. Önemli olan kendinizi mi doyuruyorsunuz, yoksa ruhunuzu mu. Kendinize mi ısmarlıyorsunuz yoksa sevgiliniz, aileniz, eşiniz, dostunuza mı?

Üçüncü ve son kriterimiz ise fiyat. Yazımın başında dediğim gibi İstanbul’da gerçekten aynı ürünü farklı fiyatlarda alabiliriz. Bunun birden çok sebebi var tabi ki. Bu yazımda bunlara değinmeden bizim için önemli olana gelmek istiyorum. Fiyat ve performans. Kahvaltı bir üründen çok bir hizmet aslında. Kötü servis edilmiş bir ürün ne kadar iyi olursa olsun, tadımızı kaçıracaktır. Sevecen ve güler yüzle servis edilen bir üründe ise kusurlar abartılmadığı sürece görmezden gelinebilir. Bunlara da dikkat ettiğimizde bu kriterler ışığında ‘İstanbul’da kahvaltı’ temalı aktivitemizden tam memnuniyet alabiliriz.

İyi planlanmış özel bir kahvaltıya da güzel bir Vito ile gitmek muazzam olur. Üstelik bunun için yüksek maliyetler ödememize gerek yok. Transfer Sepetim Web sitesinden İstanbul’daki kahvaltı mekanlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Hadi siz de İstanbul’da nerelerde kahvaltı yaptınız, önerileriniz nelerdir belirtin. Belki bir Pazar kahvaltısında görüşmek üzere, sevgi ve sağlıkla kalın.

İnstagramda takip etmeyen kalmadı değil mi ? Takip ettiğinizi biliyorum ama yine de ulaşmak isterseniz sadece BURAYA tıklamanız yeterli olacaktır. Oradan bana ve destek ekibimize ulaşabilirsiniz. Dönemsel çekiliş ve kampanyalarımızı takip etmeyi unutmayın. Tekrar görüşmek üzere.

Etiketler :

Copyrights © 2021 transfersepetim.com - All Rights Reserved