GARİPÇE

GARİPÇE
Küçük bir balıkçı kasabası olan garipçe İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlıdır. Merkeze 10 km uzaklıkta olan kasaba çok sakin ve nezih bir ortama sahiptir. Yavuz Sultan Selim köprünün bir ayağı buraya bağlıdır. Yani 3. köprü tamamen karşınızda kalacaktır. Tabi ki turistleri çeken kısmı köprü değildir. Garipçe kalesi ve balıkçı restoranları daha çok rövanşta kalmıştır. Turistler genellikle kaleyi gezmeye ve sakin bir yemek sefası çekmek için restoranlarını tercih etmektedirler. Boğaza nazır diyebileceğimiz bir alandadır. Çünkü Marmara ve Karadeniz’in tam birleşim noktasında yer almaktadır. 2 muhteşem denizin ortasında rakı ve balık keyfi insanın kulaklarına ince bir müzik gibi gelmektedir. Sizlerde muhteşem bir akşam yada ya da sabah kahvaltısı için bu güzel manzarayı tercih edebilirsiniz. Deniz ayaklarınızın altında ve tüm restoranlar çok mütevazi. Doğanın içinde muhteşem bir cennet gibi sayılmaktadır. Kendinizi şımartmak yada sevdiklerinizi şımartmak için Garipçe’den daha iyi bir alternatif yoktur. Sakin havası ve sessiz ortamıyla tüm zaman sanki size ait ve sizden başka kimse yokmuşçasına özel hissettirecek bir mekan.
AYAKLARINIZA SERİLEN  DENİZ
İstanbul denize kıyı bir şehirdir. Fakat aşırıda kalabalık olmasından şikayet edilir. Tüm metropol  şehirler gibi. Deniz kenarında sakince vakit geçirmek istiyorsanız garipçe tam size olacaktır. İki büyük denizin birleşimi ve boğazın başlangıç noktasıdır. Yani çok eşsiz bir manzaranın tam merkezidir. Yakınlarında bulunan ama tahribata uğramış olan garipçe kalesi turistlerin dikkatinden kaçmadığı gibi denize girmek için bu koyu kullananlarda bulunmaktadır. İki denizin karıştığı alan olduğu için dalga seviyesi çok yüksektir. Genellikle fazla açılmamaları konusunda yetkililer ısrarcı olmaktadır. Ne kadar iyi yüzü olursanız olun dalgalar çok yüksek ve şiddetli olmaktadır. Bu nedenle yüzerken açılmamak gerekmektedir. Temiz suyu ve ince kumu insanları çekerken o büyük dalgalar ise ürkütücü durmaktadır. Yani bu muhteşem ortam tehlikede yaratabilmektedir. Önlemli davranmakta fayda vardır. Gezeceğiniz alanları daha iyi seçmelisiniz. Garipçe temiz havası ve sessiz haliyle yalnızlığı ve dinginliği sevenlerin birinci adresi olmaktadır. Şehrin kalabalığından ve insanların sorunlarında sıkıldıysanız neden kalabalık ortamlarda vakit öldüresiniz ki. Değerli vaktinizi dinlenmeye ve ruhunuzu arındırmaya ayırın. Tertemiz bir doğa engin 2 denizin birleşme noktası ve sizden daha ihtişamlı olmasın dalgaların gösterişi size şehirden daha çok iyi gelecektir.
ULAŞIM
Ulaşım her şekilde sağlanabilmektedir. Sarıyer’den kalkan otobüsler yada taksiyle Garipçe’ye ulaşmak mümkündür. Tabi bunların yanında daha konforlu ve daha özel alternatifler mümkündür. Bu alternatifler Transfer sepetimdir. Sizler elinizin altındaki internetten web sitemize girip dilediğiniz yerden dilediğiniz saate rezervasyon oluşturup istediğiniz konumu seçebilirsiniz. Hangi saate nerden binmek istiyorsanız son model araçlar ile sizleri gelip alır ve gitmek istediğiniz noktaya bırakmaktadır. Böylece ne toplu taşıma da sıkıntı yaşarsınız ne de taksi bulma konusunda. Son derece konforlu bir uygulama ile son derece konforlu bir seyahat için tercihiniz transfer sepetim olmalıdır. Vip araç ile çıkacağınız bu yolda kafa dinlemek için tercihlerinizin ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz. Otopark sorununu ortadan kaldırmak ve sadece huzurla yolculuk etmek için bizleri tercih edebilirsiniz.

 

Etiketler :

Copyrights © 2021 transfersepetim.com - All Rights Reserved