Ertuğrul Gazi

Türbeleri ve geleneksel kıyafetler satan kostümcüleriyle ünlü Bilecik şehri Ertuğrul Gazinin şehri yani bir nevi evidir. Bilecik şehrinin Söğüt ilçesinde yüksek bir tepeye yapılan türbesi ile hem yerli hem de yabancı turistleri ziyarete çekmektedir. Son zamanlarda çok fazla rehavet görmeye başlamıştır. Şehirde çekilen Ertuğrul gazi dizisi bölgeye daha çok ilgi duyulmasını sağlamıştır. Türbenin adı ve şehrin üzerindeki ilgi diziyle birlikte oldukça artmıştır. Dizinin şehre kattıkları oldukça fazladır. Hem yerli hem de yabancı turistler için iyi bir durak olmuştur. Dizi kostümleri satışa çıkarılmış hatta fotoğraf stüdyoları kurulmuştur. Ertuğrul gazi ya da Alplerin kıyafetlerini giyip fotoğraf çektirebilir ya da kıyafetleri satın alabilirsiniz. Özellikle panayır zamanına denk getirirseniz büyük bir şenliğin ortasında bulursunuz kendinizi. Başlı başına büyük bir tarihi anıt denilebilir. Türbeye gittiğinizde camlardaki kurşun deliklerine kadar hepsinin izleri durmaktadır. 1921 yılında yunan işgaline uğramış şehir türbeyi korumak istese de ateş altında kalan alan çok dayanamamış ve kurşuna dizilmekten kaçınamamıştır. İzlerini günümüze kadar taşımış ve kurşun izleri halkında isteğiyle kapatılmamıştır. Tarihin en belirgin tanıklarından olan şehir diziye kapılarını açmakla hayran kitlesini 5’e katlamıştır.


Bilecik şehri türbeleriyle oldukça turist çekmekteydi fakat Ertuğrul gazi ve şu an çekilmekte olan Osman gazi dizileri ile adını daha geniş kitleye duyurmuş ve hayranları daha da artmıştır. Sırf türbeyi ve kıyafetleri görmeye gelen satın almak isteyen birçok kişi olmuştur. Şehirde bu olay kalkınmaya vesile olmuş ve istihdam artmıştır. Sizlerde gidip gezebilir dua edebilirsiniz. Kostümlerle fotoğraf çekilebilir hatta satın alabilirsiniz. Söğüt ilçesi merkeze 30-40 dakika uzaklıktadır. Saat başı otobüs hareket etmekle birlikte kendi aracınız ile de gitmeniz mümkündür. O kadar uzak mesafeye araba kullanıp yorulmak istemiyor ve toplu taşımayı da tercih etmiyorsanız, sizlere iyi bir önerim olacaktır. Transfer sepetim den rezervasyon oluşturarak tamamen konfor içinde bir yolculuk yapıp sonrasında tarihin buram buram yöresel kokan şehrin doğasına doyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey webden ya da uygulamadan rezervasyon yapıp nerden nereye gideceğinizi işaretlemek o kadar. Sonrasın da siz nerden binmek isterseniz oradan alıp nereye gitmek istiyorsanız o konuma bırakırız. 

Tüm şehirlerde acentelere sahip olması firmayı daha avantajlı yapmaktadır. Yani buradan Bilecik’e gittiniz ve orada 2 gün kalmak istediniz. Araç geri dönecek olduğu için endişe etmenize gerek yoktur. Tekrar bir rezervasyon yaptığınızda size en yakın acente aracını hizmetinize sunacaktır. Yani gidiş dönüşlerde asla bir sorun yaşamazsınız. Tüm ülkeye kollarını saran transfer sepetim nereye giderseniz gidin size hizmet etmek için orada olacaktır. Kaç gün kalacağınız ya da kaç km uzaklıkta olacağı çok sorun teşkil etmemektedir. Siz sadece rezervasyonunuzu oluşturun ve rahat içinde konforlu yolculuğunuzun tadını çıkarmaya odaklanın. Transfer sepetim siz neredeyseniz orada olacaktır.

Etiketler :

Copyrights © 2021 transfersepetim.com - All Rights Reserved