Bolu Gölleri

Bolu Gölleri 
Güzel yemeklerin, dünyaca ünlü başarılı şeflerin, romantik anlar için onlarca güzel alanların olduğu, adeta yaşayan ve saklı cennet Bolu ilini tanımaya hazır mıyız?? O halde haydi buyurun gelin başlayalım. ‘’ Hafta sonu geliyor iş güç vs. derken çok yorulduk bunaldık, sevgilimle şöyle güzel bir hafta sonu tatili yapalım ‘’ diyenler, ‘’ Bu nasıl öğrencilik yaa?? Haydi kalkın bir yerleri gezelim ne böyle oturduk kaldık buralarda! ‘’ diyenler, ‘’ Bugün bir çılgınlık edip İskender yemeye gidelim desem, bana güler misin yoksa sende benimle birlikte gelir misin? ‘’ diyerek hayatlarında tatlı ve güzel cesaret adımlarıyla, yeni başlangıçlara yol almak isteyenler ve daha nice sebeple Bolu’ya gidecek olanlar.. Hepiniz hoş geldiniz!!.. 
Bolu’nun doğal tabiatı ve turistik bölgelerini tek bir yazıda size aktarmak içimize sinmediği için Bolu’ya dair ufak bir giriş yapıp Bolu’nun göllerinden başlamaya karar verdik. Daha sonrasında Bolu’ya dair diğer güzellikleri de sizlerle paylaşacağız. 
 ‘’ Altı üstü bir tatile gideceğiz nedir bu kadar tanıtım yazısı? ‘’ diyenler hala var mı? Biz olmadığını umuyoruz ama transfer sepeti yazarları olarak sizlerle bu konuda bir kez daha hem fikir olalım istedik. Seyahat edeceğiniz bölgeyi, ne olduğu belirsiz bir şekilde, sadece resimleri güzel diye gezecek olmanız ve hayal kırıklığına uğrayacak olmanızı seçeceksiniz bu sizin tercihiniz olur fakat gelin bu konuda karar vermeden önce yazımıza bir göz atın ve Bolu’da ki gezi planlamanızı tekrar gözden geçirmeye hazır olun!  
Bolu’da Görmedin Dönmeyin Dediğimiz En Güzel Bölgeler 
Abant gölü ve Tabiat Parkı 
Yedigöller Milli Parkı
Gölcük Tabiat Farkı 
Sülüklü Göl 
Çubuk Gölü
Sünnet Gölü
Seben Gölü
Göksü Tabiat Parkı ve Aladağ Göleti 
Abant Gölü ve Tabiat Parkı 
Çam ağaçları başta olmak üzere bir çok ağacın ve toprağın mis gibi huzur dolu kokusu eşliğinde, karşınızda göl manzarası, kah kendinizle oturup kendinizi dinlediğiniz kah sevdiklerinizle oturup hoş sohbetler edip derdinizi sevincinizi paylaştığınız, bir yandan da çayınızı yudumladığınız adeta evrenin sevgisini dolu dolu ciğerlerinize çekeceğiniz bir tabiat parkı bu park aynı zamanda da etrafı ağaçlarla çevrili bir heyelan set gölü. Sosyal medyanız için bir çoğu fotoğraflar çekinebileceğiniz bir yandan da bölgeye akın eden turistler ile farklı kültürel ilişkiler kurabileceğiniz bu muazzam alana gitmeden Bursa’dan ayrılmayın.  
Yedigöller Milli Parkı 
Büyükgöl, Küçükgöl, Deringöl, İncegöl, Seringöl, Nazlıgöl, Sazlıgölün içerisinde yer aldığı bu alan oldukça yoğun biçimde ilgileri üzerine çeken bir alan. Etkileyici ve sihirli atmosferi ile içerisinde olanlara eşsiz bir manzara sunan bu parka gittiğinizde Kapankaya Manzara Seyir terasına uğrarsanız tüm manzarayı bir arada gözlemleyebilir ve ardından da izleyici yerine katılımcı olmaya doğru, parkın içerisinde keyifli bir keşfe kendinizi bırakabilirsiniz. 

Gölcük Tabiat Parkı 
Eminiz ki Bolu seyahat planınızın ihtimalleri dahi oluştuğunda hemen internet sitelerinden ve sosyal medya üzerinden araştırmalar yapmışsınızdır ve arkasında bir yeşillik, önünde bir göl, etrafı karla kaplı küçük kulübe tarzında bir ev fotoğrafına rastlamışsınızdır. Hah işte o fotoğrafın olduğu alan tam da bu alan. Ayrıca ‘’ Açık alana hem de böyle güzel doğa ile iç içe olduğum bir alanda sadece çay bahçesi ve birkaç kafe ile yetinmem ‘’ diyenlerdenseniz ya da  ‘’ doğa, huzur, temiz hava beni acıktırır kesin ‘’ diyenlerdenseniz müjde! Burası tam da size göre!  İçerisinde mangal yapabileceğiniz ya da yanınızda getirdiğiniz malzemeler ile küçük bir piknik yapabileceğiniz bir park burası!  Aynı zaman da ‘’ ben üşengecim hiç uğraşamam mangalmış piknikmiş ‘’ diyorsanız da içerisinde pratik biçimde, kışları sıcacık yazları da serin serin oturup açlığınızı giderebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz kafelerde mevcut. E doğa desen var, huzur desen var, pikniği mangalı derken eğlencesi desen var, ne duruyorsunuz? Gölcük Tabiat Parkına bir an önce gitsenize!  
Sülüklü Göl 
‘’ Ay amaaan.. Başka isim mi bulamamışlar? ‘’ diyenlere canı gönülden katıldığımızı belirtmek isteriz. Fakat şunun da altını çizmek istiyoruz ki canım ülkemiz tam da bu yönüyle kendi şahsına münhasır bir karakteristik kimliğe sahip diyebiliriz  Tamam evet göl dedik tabiat parkları dedik buralarda yapabileceğiniz şeylerden bahsettik fakat burayı daha ayrıcalıklı ve özel kılan bir şey var ki buraya gittiğiniz de içerisinde muazzam bir şelale keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda özel bir izin sonrasında içerisinde kamp yapabilirsiniz!  Fakat kamp yapacak maceracı ve doğasever dostlarımızı vahşi hayvanlar konusunda şimdiden uyaralım. Burada gerçekten karşınıza bir ayı çıkabilir! Hem de onları sadece bal vererek uzaklaştıramayabilirsiniz!  
Çubuk Gölü
‘’ Ben ne turistlerle, ne burada yaşayan halkın kalabalığıyla sesiyle uğraşmak istemiyorum ben kafamı dinlemek istiyorum arkadaşım. Şöyle şehrin gürültüsünden uzak, biraz doğanın eşsiz sesi ve atmosferiyle beni benimle bırakın! ‘’ diyenler içinden isminden bağımsız bir saklı cennet ile karşınızdayız. Buraya kadar size tanıtımını sunduğumuz yerler biraz Bolu halkının ve Bolu’ya gelen yabancı – yerli turistlerin akınına uğruyor desek yeridir ama burası bir başka. Oldukça sakin, dingin gizli kalmış bir cennet bahçesi sanki! Ayrıca göl kenarında ki değirmenler de fotoğraf tutkunları için güzel bir detay oluşturuyor 
Sünnet Gölü
Bir başka ‘’ Başka isim bulamamışlar mı? ‘’ diyeceğimiz ama içerisinde girdiğimiz de tüm esprilerimizi ve ön yargılarımızı geride bırakacağımız, ağaçların hatta adeta bir ormanın arasında gizlenmiş gölün, gökyüzünün ahengiyle parıl parıl parıldadığı bir alandan bahsediyoruz. Şehir merkezinden ve diğer yerleşke alanlarından uzakta olan bu alana gitmek için birazcık zamanımızı harcamamız gerek ama buna zaman harcamak değil ruha yatırım yapmak denir!  

Seben Gölü 
Bolu’nun tarihine de kısmen tanıklık etmemize imkan tanıyan bu alan, sadece Bolu’nun değil Batı Karadeniz’in de en büyük gölüdür. İçerisinde zamanında bölgede yaşamış olan Frigyalılara ait kaya evlerinde bulunduğu Seben Gölü’ne gittiğiniz de yakınlarında ki yaylara doğru yol alabilir ve sadece burayı değil etrafında ki güzel tabiatı ve gelenekleri, kültürleri de görebilirsiniz!  
Göksu Tabiat Parkı ve Aladağ Göleti
Göksu parkı 2011 yılında Göksu Tabiat Parkı olarak ilan edildi ve doğal alanının korunmasına karar verildi. Burada korunması için karar verilen diğer parklar gibi muazzam bir tabiat örneğiyle karşılaşıyorsunuz tabii ki. Buraya günübirlik ziyaretlerde bulunabileceğiniz gibi içerisinde kampta yapabilirsiniz! Dilerseniz küçük bir piknik sepeti yanınızda bulundurun çünkü içerisinde ki muazzam manzarayla birlikte bir şeyler de atıştırabilirsiniz. Aynı zaman da içerisinde ki Aladağ Göletini ziyaret edebilir ve kamp için bu alanı da değerlendirebilirsiniz  

Ulaşım 
Bolu.. Bolu’da gezilecek, tanınacak onca alan.. Sizin tüm bunlara rahat bir şekilde, güvenle, kendinizi özel hissettiğiniz, sağlıklı ve kaliteli bir yolculukla ulaşım sağlayabileceğiniz bir seyahat için transfer sepetim olarak buradayız.. Bolu’ya geldiğiniz andan itibaren bir tık uzağınızdayız. Sizi dilediğiniz yerden alıp tüm bu güzelliklere ve istediğiniz herhangi bir alana ulaştırabilmek transfer sepetim ailesi olarak beklemedeyiz! Güle güle gelin zaten burada bol bol güle eğlene seyahat edeceksiniz!  

Etiketler :

Copyrights © 2021 transfersepetim.com - All Rights Reserved